Štěstí přeje připraveným

Informace o MNĚ

Jsem velký fanoušek všeho, co se jakkoliv týká military, survivalu, trempingu, sebeobrany a vlastně všeho, co dokáže zvednout adrenalin a uspokojit touhu něco dokázat. Budu se věnovat všem možným i nemožným tématům, které by mohly pomoci při řešení krizí všeho druhu.

 

Pokud máte podobné smýšlení jsou tyto stránky právě pro vás. Neváhejte mě kontaktovat pokud vás zajímá něco přednostně a rádi byste věděli, jak si s tím poradit.

 

 

Co je pro mě survival

Tuhle otázku dostávám docela často a není na to obecná odpověď. Pro někoho je survival vysloveně jen táboření s tím nejnutnějším, ale pro mě je vlastně každou dovedností, která dokáže pomoci při řešení krizových situací. Bushcraft, neboli po našem lesní moudrost, shrnuje dovednosti potřebné k přežití v přírodě, citycraft je zase zaměřen na dovednosti přežití ve městě a obecně v civilizaci, tady je prostor pro sebeobranu, lockpicking a umění využít výdobytky civilizace. Můžeme pak rozlišovat spoustu dalších craftů, aplikovanou fyziku atd., ale hlavní myšlenkou toho, co já osobně považuji za survival, je schopnost improvizovat, hrát s rozdanými kartami a překonávat překážky. Objevit v sobě malého MacGyvera a mít radost z učení se nových věcí. Není nic horšího než když někdo vyrazí do lesa "dělat survival" a následně zjistí, že se po zapálení ohně a postavení stanu šíleně nudí. Proto je pro mě survival i o výrobě vecí jako prostředku k "zabití" času a hlavně k udržení pozitivní nálady. Není nic lepšího, než si říct "Tenhle provaz jsem vyrobil sám..." Není nic lepšího než překonat sám sebe. A o tom je pro mě survival, o přežití krizí a žití života.

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode