Štěstí přeje připraveným

Hrátky s padákovkou - další závěs pro nůž

17.01.2011 04:59

Ve chvílích potřeby občas člověk přijde s velice jednoduchým způsobem, jak si něco zlehčit nebo zpříjemnit. Já jsem zkoušel alternativní nošení mého nového nože a byl jsem překvapen jak moc se pro určitou situaci zlepšil uživatelský komfort za cenu dvou metrů padákovky a jednoho plastové koncovky. 

 

 

Mít nůž na pásku je samozřejmě dobrá věc, ale pokud o pásek přijdete, tak vám ho padákovka jednoduše nahradí. Nůž tak můžete nosit přes rameno

 

Nebo přímo kolem pasu. Obě varianty jsou pro jakékoliv pouzdro

 

Pokud ovšem nosíte třeba delší kabát a není vhodné váš nástroj vystavovat na odiv a přitom ho potřebujete mít stále po ruce, tak jednoduchou úpravou, kdy padákovku jakoby zdvojíte

 

vytvoříte perfektní "neck knife" a tahle varianta se dá použít pro klasické nošení i pro nošení směrem dolů, pokud to pouzdro dovoluje. 

 

Nebo pokud chcete nůž schovat a vzít si ho třeba do města, tak poslouží nošení ve stylu kšand. Padákovku povolíte na maximum, protáhnete jednu ruku, za zády zkřížíte a protáhnete druhou ruku. Jezdcem pak dotáhnete zbylou vůli. Vyzkoušel jsem takhle nůž nosit pod bundou aniž by se někde cokoliv boulilo. Pokud vám pouzdro dovoluje nosit nůž směrem dolů, tak se vždy ujistěte, že dobře drží nebo že má pojistku zabraňující vypadnutí.

 

Pro dlouhodobější nošení stačí z kousku silnější kůže vyrobit kruh se čtyřmi otvory, který vám bude křížení stabilizovat v jednom místě. Ale i bez toho to lze pohodlně nosit.

 

Další způsob je jakoby z akčního filmu, ale pokud vám to tak bude vyhovovat, tak proč ne. Viděl jsem tuto variantu dělanou pomocí elektikářských pásek nebo z duct tape izolepy, což také lze, ale stačí alespoň na třech místech proplést padákovku a hned se to bude i snadněji sundavat než nějaký plast nebo lepenka a to díky sundavatelnému jezdci. Pořád nepotřebuji nic víc, než na prvním obrázku.

 

Pocit jako Sam Fisher

 

Podobný způsob se pak může použít pro připevnění nože na batoh. Liščí smyčkou uvážu navrchu, pak omotám a křížím kolem popruhu a nakonec zajistím jezdcem a pro jistotu i nějakým jednoduchým uzlem, to kdyby jezdec třeba nevydržel.

 

Je to jen pár možností, ale jak vidíte, tak variabilita je díky kousku provázku téměř neuvěřitelná. Doufám, že zde naleznete ispiraci i pro vašeho miláčka, popřípadě si jen vyzkoušíte různé možnosti, protože každému vyhovuje něco jiného. Většina způsobů se dá přizpůsobit i běžnějším typům pouzder, no a pokud ne, tak si nelamte hlavu, vezměte kousek provázku, udělejte očko a přilepte to k pouzdru nějakou bytelnou lepicí páskou.

Tím si vyrobíte improvizované průvleky a můžete vesele proplétat, omotávat a tak vůbec.

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode