Štěstí přeje připraveným

Co že to je? - můj příběh

26.09.2013 13:38

O co že to v tomto tématu půjde? O jídlo. O jídlo a také o cvičení. O to, jak to vlastně funguje, proč to tak je a proč nás mamlasové ze všech stran nutí uvěřit, že je to jinak. Řeknete si asi "Aha, to já přece znám." Dejte mi ale chvilku svého času. Dlouho jsem přemýšlel, jak začít psát a ještě déle jsem na sobě vše zkoušel. Nejlépe začnu asi tím, že napíši svůj příběh.

 

Říká se, že jeden obrázek vydá za tísíc slov.

Honzik a jak šel čas =D.jpg (328,9 kB)

 

V roce 2007 jsem si myslel, že jsem na vrcholu, začal jsem pravidelně cvičit ve smyslu silového posilování. Do toho jsem se pravidelně hýbal, jezdil na kole, kouřil asi 15 cigaret denně, nijak jsem neřešil co a kdy jím, jedl jsem když jsem měl hlad a vše na co jsem měl chuť a byl jsem spokojený. Vážil jsem asi 74 kilo a ikdyž jsem nebyl vyrýsovaný, tak jsem si připadal přiměřeně hubený.

 

Pak jsem si našel úžasnou holku a byl jsem ještě sťastnější. Kvůli ní jsem omezil kouření a na konci srpna 2007 jsem přestal ze dne na den kouřit úplně. Abych měl nějakou substituci, tak jsem si řekl, že se o to víc budu soustředit na cvičení. Přece mít sílu a ještě hezky vypadat, kdo by odolal. A tady se to přátelé posralo. A posralo se to na pěkně dlouho. 

 

A proč? Když se totiž zčista jasna rozhodnete cvičit a nemáte žádné informace, tak jdete tam kam většina lidí. A to je jaksi u nás převážně odvětví kulturistiky a bodybuildingu. Časopisy, fóra, posilovny. A právě tady je zakořeněných tolik polopravd a pověr, že je mi z toho stále blbě. Nic naplat, že se člověk ocitne ve spárech toho, čemu já osobně říkám "konvenční dietologie". Výsledek? Podívejte se na rok 2008, fotka je z mého prvního pochodu Praha-Prčice. 96 kilo živé váhy, nebo mám říci špekové váhy? Kde se stala chyba? Dbal jsem rad a nezajímal se o to jak to vlastně v těle funguje. Nemyslete si, že jsem se nacpával bůhví čím. Všechno ve stylu kuře a rýže, protože to přece ti chlapi z posiloven dlabou. Pěkně každé 2-3 hodinky aby se mi náhodou nezačala rozpadat svalová vlákna. Na noc nějaký ten pomalý protein a tak. Do posilovny jsem sice nechodil, ale vynahrazoval jsem si to doma. Dřel jsem jako kůň, na série, na splity, do mrtva a tak.

 

Zde jsem si pak uvědomil, že nejsem namakaný, ale že jsem tlustý jako prase. Vyžrané prase. Sice jsem měl svaly, ale tahat se s tou vahou bylo stejně moc těžké a nic nebylo vidět. V té chvíli jsem se dostal do druhého bludného kola. A to se táhlo až do konce roku 2012, skoro pět let. V této době jsem vyzkoušel snad úplně všechno, spalovače tuku, nízkotučnou dietu, vegetariánskou dietu, říkali mi běháním zhubneš, říkali mi, že je to taky o rozdílu v kaloriích přijmutých a vydaných, že asi málo makám. A tak dále a tak dále. Tak jsem běhal a makal. Mělo to nějaký výsledek? Postupně jsem se dostal na 86kg, ale řeknu vám rovnou, běháním nic nezhubnete, ne pokud budete trénovat na půlmaraton a stylem tak jako já.

 

To byla jedna z mála pozitivních věcí, uběhl jsem svoje první dva půlmaratony, jenže jsem si napoprvé málem odrovnal křížové vazy v koleni a půl roku jsem se z toho dostával.

 

Nakonec jsem se začátkem roku 2013 dostal na 81 kg a šel jsem slavit, ale stálo to nervy a odříkání. Co na tom ale bylo ještě lepší? Plíživě mě pronásledovalo tušení, že se věci mají jinak než nám všude mamlasi(čti konvenční dietologové) předhazují. Obrnil jsem se trpělivostí a vydal se na křížovou výpravu za poznáním. Musím říct, že to bylo pročítání hromady článků jak odborných tak laických a čistý čas by se dal počítat na dobrou stovku(spíše více) hodin co jsem tím strávil. A stejně času jsem pak věnoval i samotnému jídlu a cvičení. Objevil jsem styly cvičení, které jsou tak půvabné, že jsem se za sebe zastyděl, že je nedokáži uplatnit. A přitom tak jednoduché. Zkoušel jsem co vše funguje, co nefunguje. Nechal se inspirovat.

 

A výsledek? Plně jsem se do mého současného konceptu vpravil těsně před létem, tedy +- začátkem června. Vyřadil jsem vše a jak jsem vše předtím zkoušel, tak jsem to vystavěl od základů.Jídlo i cvičení. Srpen 2013 72kg :-) a to přátelé bez suplementů. Hanba by mě fackovala, kdybych toho nedocílil jen pomocí věcí koupených v běžném obchodě. Pomocí skutečného jídla. Týdně jsem shodil až 2,5 kilo špeku. Pokud se nadechujete a chcete mi říci, že to není zdravé, rovnou odpovídám "Pokud nebudete hubnout 2 kila týdně tak děláte něco špatně." Samozřejmě beru v úvahu, že máte co shazovat, anorexii ani podobné vylomeniny nepodporuji. Je jasné, že v tom špeku byla i nějaká voda a i nějaká svalovina (Och bože já ztrácím hmotu). Ale co je například ukazatelem síly? To kolik máte hmoty? Jak jste vyrýsovaní? Spíš kolik toho dokážete! Pro mě to byl nárůst ve všem o více jak 100 procent. Nebojte, nepráší se mi jen od huby, moje maxima si budete moci ověřit ve videích. Co je nejdůležitější, tak největší nárůst byl ve spokojenosti. V radosti ze života, v radosti z toho kolik nového umím, zvládnu a vydržím.

 

Proto máte-li potíže s nadváhou nebo někoho takového znáte, chcete začít cvičit a chcete výsledky nebo prostě jen tak, ať muž či žena. Tak právě pro vás rozjedu Survival of the Fittest . Půjdu proti proudu obecných rad a "fundovaných" názorů a budu rád, když vše vyzkoušíte. Pojďme se společně stát silnějšími a zbořit pár mýtů.

 

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode